Zastrzeżenie Logo | Rejestracja Logo - Apatent

Po co patentować ?

W celu zabezpieczenia przed podrabianiem rozwiązań przez konkurentów. Brak ochrony zachęca konkurencję do czerpania korzyści z Twoich pomysłów.

Po co patentować?

Zastrzeżenie logo firmy

Aby zastrzec logo jako znak towarowy należy dokonać jego rejestracji w Urzędzie Patentowym. Potwierdzeniem zastrzeżenia logo jest wydawane przez Urząd Patentowy świadectwo ochronne znaku. Jest to podstawowy dowód, że przysługuje Ci prawo wyłączne do logo.

Po uzyskaniu ochrony na logo można o tym informować pozostałych uczestników rynku poprzez używanie charakterystycznego oznaczenia – symbol ®, który umieszczany w pobliżu zarejestrowanego logo przestrzega konkurentów przed jego bezprawnym używaniem. Ważną korzyścią zastrzeżenia logo jest otrzymanie prawnego tytułu do legalnego i bezpiecznego wykorzystywania znaku co następuje z chwilą uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy. W przypadku wykrycia podrobionych towarów opatrzonych Twoim zastrzeżonym logo uzyskane prawo ochronne będzie stanowić skuteczne narzędzie do walki z nieuczciwą konkurencją.

Zastrzeżenie logo zabezpiecza posiadaną domenę internetową przed ryzykiem jej przejęcia przez nieuczciwą konkurencję. Nasza kancelaria skutecznie pomaga przedsiębiorcom w zastrzeżeniu logo i firmy. W ramach pomocy wykonujemy badanie zdolności rejestrowej znaku towarowego, przygotowujemy dokumentację zgłoszeniową, a następnie nadzorujemy sprawę w trakcie trwania postępowania zgłoszeniowego w Urzędzie Patentowym.

wsteczna górę